Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Vyjádření vedení obce k článku Promarněná šance

Vyjádření vedení obce k článku Promarněná šanceVedení obce považuje za nutné vyjádřit se k odkazovanému článku z posledního vydání obecního zpravodaje, kde je kritizováno pro neposkytnutí bytu v budově základní školy ukrajinským uprchlíkům.
 
Předně je nutné uvést. že vedení obce se od počátku snaží občany spojovat, nikoliv rozdělovat. Proto politika neměla a nemá mít ve zpravodaji své místo. Zpravodaj má za cíl informovat občany o tom, co se v obci děje. Nemá být názorovým bitevním polem ani blogem nikoho.
 
V daném případě byl ve zpravodaji vydán článek, který neobjektivním a nevyváženým způsobem kritizuje vedení obce, aniž by byla zkoumána či prověřena motivace jednotlivých zastupitelů k přijetí předmětného rozhodnutí (pro pořádek - z 10 členného zastupitelstva byli toliko 2 zastupitelé pro poskytnutí bytu uprchlíkům). Článek odkazuje na obecní malicherný zájem, aniž by jej nějakým způsobem konkretizoval.
 
Zastupitelé rozhodli o neposkytnutí bytu z řady důvodů. Každý z nich měl pro přijetí rozhodnutí odlišnou motivaci, v zásadě se však opakovaly tyto důvody:
  • Byt nebyl ve stavu, který by umožňoval kohokoliv ubytovat. Aby to možné bylo, musela by obec vynaložit náklady ve výši statisíců korun.
  • Reálná obava, že o ubytování nebude ze strany uprchlíků zájem. Byli jsme ve spojení s řadou občanů, kteří byli zaregistrováni v příslušných systémech a byli připraveni ubytování poskytnout. Ze strany uprchlíků však o ně nebyl projeven zájem.
  • V bytě již byly provedeny sondy podlah a stropů, které z důvodu nedostatečné nosnosti budou muset projít celkovou rekonstrukcí. Z důvodu zcela nedostatečné kapacity školní družiny zde bude v brzké době vybudováno její nové oddělení.
  • Doporučení ze strany krizového štábu nezřizovat další ubytovací kapacity za situace, kdy ani v nedalekém Bílovci nedošlo pro nezájem k naplnění stavu ubytovaných.
Vedení obce má za to, že nadepsané důvody jsou pro dané rozhodnutí relevantní a že šlo o rozhodnutí správné, učiněné v zájmu občanů a obce. Investovat statisíce do bytu, který bude zanedlouho kompletně proměněn, aniž by jeho kapacity kdokoliv využil, jistě není v souladu s péčí řádného hospodáře, k jejímuž
výkonu jsou zastupitelé povinni.
 
Vedení obce odmítá, aby byly dále ve zpravodaji publikovány články na politická témata. Debata nad nimi občany nespojuje, ale naopak rozděluje. Každý, kdo touží nějakým způsobem vyjádřit svůj názor, třeba i kritický k počínání představitelů obce, tak může učinit jakýmkoliv jiným způsobem.
 
Mnohé z nás čekají s ohledem na současnou situace těžké časy a je třeba, abychom drželi při sobě, ne abychom se rozdělovali.
 
Mgr. Šárka Storzerová, starostka obce.
Mgr. Pavel Storzer, místostarosta obce.
Ing. Jakub Bruzek, člen zastupitelstva obce.