Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Zájmové spolky

Zájmové spolky

GALERIJNÍ ULICE, umělecký spolek

Galerijní ulice, umělecký spolek podporuje a organizuje akce pro rozvoj uměleckého dění v Jistebníku a přilehlém okolí.

Díky osobní aktivitě členů spolku, za finanční pomoci obce Jistebník a také sponzoringu, spolek pořádá mimo jiné každoroční umělecká symposia sochařů a malířů, a výtvarná tvorba z nich plynoucí výrazně proměňuje tvář Jistebníku.

Spolek rovněž pořádá koncerty a divadelní představení, podle zaznamenané odezvy úspěšné jak z pohledu diváků, tak vystupujících umělců. Vzniká tak tradice uměleckých akcí pravidelně probíhajících v naší obci, jejichž ohlas ji přesahuje a šíří tak její dobré jméno.

Dechový orchestr mladých Jistebník z.s.

Název: Dechový orchestr mladých Jistebník

Datum založení: 1947

Obsahová náplň činnosti: Prezentování dechové hudby, vystupování na přehlídkách, festivalech, slavnostech či soutěžích

Plánované aktivity: Dechový orchestr se schází každý pátek v 19 hodin ke zkouškám v Kulturním domě Jistebník, na kterých připravuje pravidelně obnovovaný repertoár. V Jistebníku vystupuje na vlastních koncertech na jaře (Jarní koncert) a na podzim (Svatomartinský koncert) a také v létě na Obecní slavnosti. Orchestr reprezentuje obec Jistebník také v širokém okolí, ba i v zahraničí.

Co chceme zviditelnit: Pravidelné páteční zkoušky orchestru jsou veřejné. Orchestr zve zájemce především z řad dětí a jejich rodičů, kteří se mohou přijít přesvědčit, jak takový dechový orchestr funguje, co práce v něm obnáší a jaký repertoár prezentuje. V současné době jde především o úpravy populární, filmové, muzikálové, ale také klasické hudby. Dirigenti a vedení orchestru na zkouškách rádi poskytnou rodičům jakékoli informace o možnostech začít hrát na hudební nástroj a poté se stát členem orchestru. Na Základní škole v Jistebníku funguje pobočka Základní umělecké školy Studénka. Děti se mohou hře na dechový nástroj učit přímo v místě bydliště a není tedy třeba dojíždět jinam. Pokud je hudba bude bavit a stanou se členy orchestru, čeká je nejen možnost cestování po tuzemsku i Evropě, ale také být součástí skvělého kolektivu.

Kontakt: dechovy.orchestr.jistebnik@gmail.com, +420 732 113 018.

Přibližný počet členů: cca 80 (20 místních, 60 přespolních).

Dechový orchestr

Dechový orchestr

Dechový orchestr

Jistebnická 13

Malý dechový orchestr „Jistebnická 13“ založil v září roku 1999 tubista orchestru Ladislav Mariaš pod záštitou Obecního úřadu Jistebník. Tento soubor má 13 stálých členů a dvě zpěvačky. Od svého založení účinkuje na mnoha akcích v naší obci, na festivalech, přehlídkách, slavnostech a to i v zahraničí.

Gangsters of Swing Orchestra

Orchestr, který nám přináší éru prohibičních tančíren. Pobavit se můžeme také rock n´rollem, televizními a filmovými hity, netradičními aranžemi skladeb.

Dixieland jazz band Jistebník

Kapela hrající klasický dixieland a swing 20 a 30 let minulého století.

Základní organizace českého svazu včelařů Jistebník

Hlavní zaměření spolku je zabezpečení opylování kulturních rostlin v obci a okolí, obnova uhynulých včelstev, ochrana včelstev proti působení parazitárního onemocnění Varroa destruktor, obnova včelího díla (souši) proti vzniku moru včelího plodu. Základní organizace má k 1. 1. 2022 celkem 23 registrovaných členů, kteří se starají o 290 včelstev v naší obci a okolí.
Předsedou sdružení je p. A. Vrbinčík.

Český rybářský svaz

Rybáři se starají o rybářský revír Odra 4, Lubina 1 a přilehlá ramena Odry. Místní organizace pořádá každoročně závody pro děti do 15 let.

Český svaz chovatelů

Pečuje o udržení a rozvoj drobného zvířectva. Každoročně pořádá výstavu drobného zvířectva.

Český zahrádkářský svaz

Základní organizace byla založena v roce 1957. Hlavní náplní činnosti je drcení a moštování ovoce v podzimních měsících našim i přespolním občanům. Organizace se snaží rovněž získat nové členy, kteří mají zájem o zahradničení. Celkový počet členů je 17.

Myslivecké sdružení

Pečují o zvěř a vzhled krajiny na katastru obce Jistebník.

Hudba tanec zábava zapsaný spolek

Hlavní činnosti spolku je sdružování osob, podpora sportovních, sociálně-kulturních, výchovně-vzdělávacích a volnočasových aktivit. Pro splnění těchto cílů se podílíme nebo pořádáme vlastní události různého typu. Více na webu tanecniparty.cz.